• kamyar motedayyen

آوا ویندو فشن- از ورشکسته تا ۲۰۰ هزار دلار فروش در ۶ ماه.
آوا ویندو فشن در سال 2018 به عنوان یک family business در تورنتو راه اندازی شد. هدف اصلی AVA طراحی، تولید و فروش انواع window shutters و window blinds بود.


پس از خرید تجهیزات و راه اندازی کارخانه در منطقه North York تورنتو، این برند به صورت رسمی کار خود را

آغاز کرد. هدف اصلی بیزنس فروش ۱۰۰ هزار دلار دراولین سال فعالیت خود بود.


بدین منظور تیم مدیریت شروع به مذاکره جهت برون سپاری طراحی وب سایت و دیجیتال مارکتینگ خود به شرکت های تبلیغاتی فعال در تورنتو نمود.


پس از دریافت پروپوزال های مختلف، قراردادی جهت انجام امور مارکتینگ با بودجه ی ماهیانه ۳۰۰۰ دلار منعقد شد.


بر طبق این قرارداد، شرکت مذکور ملزم به انجام تبلیغات در فیسبوک، گوگل و اینستاگرام، ایمیل مارکتینگ، بهبود سئو و افزایش فروش بود. اما پس از گذشت ۶ ماه، هیچ کدام از این فعالیت ها منجر به افزایش فروش آنچنانی نشد و شرکت AVA تنها به ۱۰٪ تارگت سالیانه خود در ۶ ماه اول رسید. از طرفی، سرمایه گزاری بسیار بالا جهت خرید تجهیزات کارخانه AVA را تا مرز ورشکستگی بیش برد.


در این برهه شرکت آوا تصمیم به انجام تغییراتی در تیم دیجیتال مارکتینگ خود گرفت. اولین آشنایی Questidea با AVA در سال ۲۰۱۹ رقم خورد. پس از آشنایی با روند کاری AVA و موقعیت این شرکت، تیم Questidea شروع به طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ این برند با تمرکز به افزایش فروش در کوتاه و بلند مدت نمود.

این استراتژی بر پایه ی بیشترین بازگشت سرمایه گذاری طراحی شد و شامل موارد زیر بود:


1. تغییر طراحی وب سایت با هدف افزایش Conversion rate:


وب سایت طراحی شده برای شرکت AVA، موبایل ریسپانسیو نبود. از آنجایی که بیش از ۵۰٪ بازدید کنندگان صفحات وب از موبایل استفاده میکنند، این امر موجب از دست رفتن بیش از نیمی از بازدید کنندگان میشد.

هم چنین بر اساس یک تحقیق، بیش از ۷۵٪ مشتریان با توجه به دیزاین یک وبسایت، در مورد آن بیزنس قضاوت می کنند و تصمیم به خرید یا عدم خرید می گیرند.

با توجه به این اصول ما اقدام به باز طراحی وب سایت نمودیم و موفق شدیم Conversion rate را تا ۶۰٪ بهبود دهیم.2. بهبود SEO وب سایت:

۹۳٪ از آشنایی با بیزنس ها به صورت آنلاین با سرچ انجین شروع میشود. بهبود رنکینگ گوگل روی کلمات مربوط به بیزنس از مهم ترین قسمت های یک استراتژی بازاریابی برای بیزنس ها می باشد. تیم Questidea ضمن بررسی دقیق میزان سرچ هر کلمه در ماه اقدام به بهبود ربطه ی گوگل ava نمود که باعث ۴۰۰۰٪ رشد در میزان ترافیک وب سایت شد.


3. بهبود لوکال SEO:

بهبود رنکینگ در صفحات گوگل مپس را اصطلاحا لوکال سئو می نامند. این موضوع برای لوکال بیزنس ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که بسیاری از کاربران در گوگل مپس اقدام به سرچ می نمایند. تیم Questidea موفق شد برند AVA را روی ۳ کیورد جز ۱۰ نتیجه اول در تورنتو و حومه بیاورد که منجر به افزایش فروش شد.


4. تبلیغات در فیسبوک، اینستاگرام و گوگل:

تبلیغات کلیکی عضو جدایی ناپذیر هر استراتژی تبلیغاتی می باشد. تیم Questidea موفق شده هرLead را با قیمت ۵ دلار کسب کند. با توجه به ۲۵٪ موفقیت در کلوز کردن لیدها، قیمت هر مشتری جدید ۲۰$ برای Ava می باشد که با توجه به میانگین قیمت اردر(Average order Value) بالای ۲۰۰۰$ قیمت بسیار مناسبی است.


5. تمرکز بر دریافت Review و Testimonial از مشتریان:

بر اساس یک تحقیق ۸۸٪ مشتریان، قبل از اقدام به خرید review های آنلاین را چک میکنند. از طرفی مشتریان معمولا وقت و حوصله ی نوشتن review را ندارند. داشتن یک برنامه جامع برای دریافت کردن ریوییو از مشتریان امری ضروری برای پیشرفت بیزنس ها در دنیای امروز است. ما با ارایه ی یک برنامه دقیق و تشویق کننده، موفق شدیم بیش از ۹۰ ریوییو ۵ ستاره برای Ava در گوگل دریافت کنیم که قطعا سهم به سزایی در فروش ۲۰۰ هزار دلار در ظرف ۶ ماه داشت.


6. ایمیل مارکتینگ:

ایمیل مارکتینگ با اختلاف بیشترین بازگشت سرمایه در میان روش های تبلیغاتی را دارد. میانگین بازگشت سرمایه ایمیل مارکتینگ ۴۰۰۰٪ است یعنی به ازای هر ۱ دلار، ۴۰ دلار درآمد. پیدا کردن راه هایی برای گرفتن ایمیل کاربران و ارسال ایمیل های شخصی شده یکی از برترین راهها برای افزایش درآمد بیزنس هاست. تیم Questidea با بهره گیری از تکنیک های مختلف موفق به ایجاد بانک ایمیل بیشتر از ۱۰۰۰ کاربر برای Ava شده و با اتوماتیک کردن ارسال ایمیل های مختلف موفق به فروش بیش از ۵۰ هزار دلار فقط توسط ایمیل شده است.